• contact@example.com
  • 666 888 0000

Wybory prezydenckie Kto za Andrzeja Dudę? Liderem stawki kandydat KO. Będzie druga tura? SONDAŻ Polityka

W przypadku osób głosujących na Dudę najwięcej respondentów wskazało Mateusza Morawieckiego. Premier otrzymał 26,4 proc. Szef rząd wyprzedził prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, którego wybrało 13,6 proc. Trzecie miejsce przypadło Małgorzacie Wassermann, którą na stanowisku prezydenta widziałoby 8,4 proc.

  1. Na drugim miejscu z dużą stratą uplasował się Donald Tusk z wynikiem 16,6 proc.
  2. To byłby wielki szok dla PiS, wina za tę klęskę spadłaby na prezesa Kaczyńskiego.
  3. Badanych, a 30 proc.
  4. Okazało się, że 70,2 proc.
  5. Jak zamierzają głosować deklarujący udział w głosowaniu?

Sondaże w wyborach na prezydenta miasta

Respondentów nie wie lub nie jest pewna, na kogo oddałoby głos. — To jest najtrudniejsze pytanie, jakie mi pan zadał, od dawna starają się na nie odpowiedzieć wszyscy obserwujący polską politykę. — To mógłby być realny scenariusz, gdyby na tę kandydaturę na poważnie postawił Zygmunt Solorz, angażując swój finansowo—organizacyjny potencjał.

Wybory do PE. Mniej niż połowa Polaków chce wziąć udział w czerwcowym głosowaniu

Nigdy natomiast nie mieliśmy w wyborach prezydenckich w Polsce kandydata oligarchy. Pytanie, czy społeczeństwo jest gotowe na prezydenta—kobietę? Trudno to nawet zbadać, bo ludzie mogą nie odpowiadać szczerze. Firma brokerska FIBO Group Ja obawiam się, że to jeszcze nie ten etap. Tymczasem z badania agencji IRCenter wynika, że w drugiej turze obecny prezydent stolicy spotkałby się — tu również sensacja — z Magdaleną Biejat, kandydatką Lewicy.

Wybory prezydenckie w 2025 roku

Ostatni rozłam w PiS miał miejsce w 2011 r., trzynaście lat temu, gdy Zbigniew Ziobro z Jackiem Kurskim utworzyli Solidarną Polskę. Obaj musieli potem wrócić do PiS. — Takie nastroje będą pojawiały się w partii, ale moim zdaniem to, co się stało na Podlasiu nie przybierze masowych Koniecznie przeczytaj prawdziwe opinie o Lexatrade rozmiarów z dwóch powodów. Po pierwsze, PiS ma jako jedyna z dużych polskich partii, charakter sekty politycznej, przez co związki działaczy z partią są o wiele silniejsze niż w innych ugrupowaniach. Po drugie, tym co dziś utrzymuje spójność PiS jest lęk przed rozliczeniami.

Sondaż wyborczy: PiS na prowadzeniu. Poza Sejmem PSL, Porozumienie i Kukiz’15

Badanie przeprowadzone zostało w domach respondentów z użyciem metodologii CAWI z wykorzystaniem licencjonowanego panelu zapewniającego reprezentatywność próby. Zrealizowano je w marcu br. Próba badawcza wyniosła ok. 800 mieszkańców Warszawy w wieku 18 plus. W centrum stolicy Szwecji, Sztokholmie, doszło do strzelaniny w pobliżu ambasady Izraela – informuje szwedzki dziennik „Expressen”. Policja zatrzymać miała w tej sprawie kilka osób. Właściciel firmy budowlanej może zaliczyć wydatki na wynajęcie lokali dla podwykonawców do kosztów uzyskania przychodów – wynika z interpretacji podatkowej.

Mielibyśmy wtedy kandydatkę spoza partyjnego układu, dysponującą zapleczem, na jakie mogą liczyć tylko kandydaci PiS i KO. — Mówi się o kilku kandydatach. Pierwszy to Tobiasz Bocheński, który teraz startuje do europarlamentu w Warszawie. Kolejni to Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli i Zbigniew Bogucki, były wojewoda zachodniopomorski i niedoszły prezydent Szczecina. — Ale to są dwie zupełnie różne rzeczy. Ja nie twierdzę, że Morawiecki ma szansę wygrać.

Kandydaci na prezydenta Krakowa 2024. Lista, sondaże i numery na wybory samorządowe

Osób nie znalazło wśród kandydatur odpowiedniej osoby na stanowisko głowy państwa. Partia nie weźmie ich pod uwagę jako swoich kandydatów, ale mają jakiś punkt startowy, można spokojnie na nich zagłosować, więc odbierają wyborców głównym krajowym siłom politycznym. Gibała zbiera jednocześnie elektorat sprzeciwu, elektorat niezadowolonych z tego, co się dzieje w mieście, bo w końcu od lat jest gorliwym krytykiem polityki Jacka Majchrowskiego.

Tak więc Morawiecki, który się na to wszystko zgadzał jest dla partii obciążeniem. To mogłaby być okazja do rozłamu skupiającego się wokół Morawieckiego, który powiedziałby “a nie mówiłem” i wyszedł z grupą posłów z partii. Od demo trading do rzeczywistości Pewnie niewielką, bo jak mówiłem, PiS ma strukturę sekty i jej większość zostanie przy guru Kaczyńskim. — Moim zdaniem wewnętrzny bunt w partii przeciw kolejnej kadencji Kaczyńskiego jest niezwykle mało prawdopodobny.

Prawo do udziału w niej mają dwaj kandydaci, na których w pierwszej turze oddano najwięcej głosów. Kolejne miejsce zająłby Krzysztof Bosak, lider Konfederacji, którego wskazało 9,3 proc. Stawkę zamyka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy, na którą zagłosowałoby według naszego sondażu 4,4 proc. Ankietowanych uznało, że nie wie lub trudno powiedzieć, na kogo oddaliby swój głos w wyborach prezydenckich.

Na nią chciałoby oddać głos 7,6 proc. Czwartym politykiem na liście osób z największym poparciem wyborców jest Krzysztof Bosak z Konfederacji. Wskazało go 8,3 proc. W badaniu IRCenter blisko 81 proc. Warszawiaków deklaruje, że wybiera się na najbliższe wybory samorządowe. Największy odsetek zainteresowanych jest w grupie 35 – 44 lata (86 proc.) i w grupie najstarszej powyżej 64 lat (90 proc.).

Paul McCartney niedawno powiększył swój majątek o 50 milionów funtów. W związku z tym według szacunków gazety „Sunday Times” były Beatles jest pierwszym muzykiem w Wielkiej Brytanii, którego majątek przekracza miliard funtów (1,17 miliarda euro). Zmiany w strukturach lokalnych partii Kaczyńskiego to część przygotowań do kolejnych wyborów w 2024 roku.

Nie zgadza się 13 proc., a odpowiedź “trudno powiedzieć” wybrało 12 proc. Drugie miejsce na liście polityków najczęściej obdarzanych zaufaniem zajmują ex aequo lider Polski 2050 Szymon Hołownia oraz premier Mateusz Morawiecki. Obu politykom ufa po 41 proc. Krzysztof Bosak niewiele, bo o 0,6 pkt. Wyprzedza kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości Beatę Szydło.

Jeśli zaś chodzi o preferencje partyjne, 31 proc. Ankietowanych zagłosowałoby na PiS (razem z Solidarną Polską i Republikanami). Badanych oddałoby głos na Koalicję Obywatelską. Podium zamyka Polska 2050, która mogłaby liczyć na głos 14 proc.

Kolejni kandydaci zdobyli poniżej 8 proc. Czwarte miejsce i 7 proc. Głosów zdobył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. I miejsce daleko od podium zajął minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kandydatem z najniższym poparciem jest Robert Biedroń. Były prezes Wiosny, a od października 2021 roku współprzewodniczący Nowej Lewicy zyskuje głosy 4,5 proc. Im bliżej wyborów, tym z większą uwagą mieszkańcy Krakowa śledzą najnowsze sondaże przedwyborcze, które pokazują nastroje polityczne krakowian. Jedno z najnowszych badań zostało wykonane na zlecenie stowarzyszenia Lepszy Kraków, którego założycielem jest prof. Stanisław Mazur. Sondaż został wykonany przez firmę SW Research na grupie 500 osób.

Wyborów kopertowych. Pracę komisji i wybory kopertowe komentuje były poseł i wiceszef Porozumienia Jarosława Gowina, Michał Wypij w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem. Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji, może liczyć na 9,3 proc. Z kolei na minister pracy, polityk Nowej Lewicy, Agnieszkę Dziemianowicz-Bąk chce zagłosować 4,4 proc. Z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys maja metodą CATI&CAWI wynika, że w II turze zmierzyliby się ze sobą prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski i były premier Mateusz Morawiecki. Badanie sondażowe obejmowało również kwestię rozpoznawalności kandydatów.

Polityki społecznej i komunalnej Andrzej Kulig, którego rekomendowało PSL. — A Marta Patena, czyli kandydatka na prezydenta Krakowa z 2014 r., wystawiona przez Platformę w ostatniej chwili, miała ostatecznie jednocyfrowy wynik. Zdobywanie pozycji w samorządzie wymaga długiego marszu.

Najwięcej, bo 28,3 proc. Respondentów, wskazało, że zagłosowałoby na Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej. Na drugim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z Polski 2050, na którego chciałoby zagłosować 24,0 proc. Trzecie miejsce zajął Tobiasz Bocheński z Prawa i Sprawiedliwości, zdobywając poparcie 16,1 proc. W badaniu zapytano respondentów, na kogo by zagłosowali, gdyby wybory prezydenckie odbyły się w zeszłą niedzielę. Wówczas udział w nich zadeklarowało 68,4 proc.

Add a Comment

Your email address will not be published.